Bİlgİ Tohumları

Sitikolin Nedir?

Beyinde dağal olarak oluşan bir moleküldür.

Sitikolin Nedir?

Citicoline, endojen olarak üretilen ve tüm canlı hücrelerde bulunan organik bir molekül olan CDP-kolinin (sitidin difosfat kolin) genel adıdır. CDP-kolin, fosfatidilkolin, fosfatidilserin ve fosfatidil-etanolamin dahil olmak üzere hücre zarlarının temel bileşenleri olan fosfolipidlerin sentezi için bir öncüdür. Hücre zarları çok yüksek bir devir hızına sahip olduğundan, hücrelerin yeterli işlevini sağlamak için bu fosfolipitlerin sürekli olarak sentezlenmesi gerekir.
1.Silveri MM et al. Citicoline enhances frontal lobe bioenergetics as measured by phosphorus magnetic resonance spectroscopy. NMR Biomed. 2008; 21(10):1066-75.

2.McGlade E. et al. Improved Attentional Performance Following Citicoline Administration in Healthy Adult Women. Food and Nutrition Sciences. 2012;3:769-773.

3.Nakazaki E. et al. Citicoline and Memorv Function in Healthy Older Adults: A Randomized. Double-Blind. Placebo-Controlled Clinical Trial [published online ahead of print, 2021 May 12]. J Nutr. 2021;nxab119.

Beyin + Enerji = Zeka

Beyniniz tüm vücudunuzun yalnızca %2'sini oluşturur, ancak dinlenirken vücut enerjisinin yaklaşık %20'sini alır.

Diğer takviyelerin aksine, sitikolin sağlıklı beyin fonksiyonu için gerekli olan önemli bir hücresel yapı taşıdır.

Cognizin ®, beyin için enerji sağlamak ve en iyi şekilde çalışmasını desteklemek için beyine destek sağlayarak enerjisini destekleyebilir.Beyin + Enerji = Odak

Odaklanma, üretkenliğinizde büyük rol oynayabilir.

Sitikolin, sağlıklı beyin metabolizmasına yardımcı olarak ve nöral yapıları zararlı serbest radikallere karşı koruyarak odaklanmayı ve dikkati destekleyebilir.

Cognizin ® , beyninizdeki nöronların daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olur, böylece öğrenme güçlüğüne destek olabilir.


Beyin + Enerji = Hatırlama

Sağlıklı beyin fonksiyonu, yaşam kaliteniz için çok önemlidir. Beyninizi sağlıklı tutarak yıllar boyunca biriktirdiğiniz anılarınızı saklayabilirsiniz.Cognizin ® Sitikolin ; bilişsel fonksiyonlarınızı destekleyerek hatıralarınızı unutmamanızı sağlayabilir.

ATP NEDİR?

ATP, riboz, adenin ve trifosfattan oluşan bir trinükleotittir.

PQQ NEDİR?

PQQ (PyroloquinolineQuinone), çok yönlü kullanımlar için dikkate değer faydalar sunan öncü bir tamamlayıcıdır.

ÜRÜNLERİMİZ GIDA TAKVİYESİDİR, İLAÇ YERİNE KULLANILAMAZ.

×

 

Merhaba.

Vitaniq Canlı Destek Hattına Hoşgeldiniz.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?